Мобильная версия
Кошик 0

Лекторій" на тему: "Дивіденди-2023: облік та оподаткування"

Лекторій" на тему: "Дивіденди-2023: облік та оподаткування" 09.03.2023 Участь БЕЗКОШТОВНА для користувачів програм автоматизації бізнесу, у яких є діючий на дату проведення онлайн-семінару один з таких тарифних пакетів: "ІТС ПРОФ" (як платний, так і пільговий) / "ІТС Ретро" / "Тех.підтримка" / "Бухгалтерський".
В ПРОГРАМІ ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ:
•    Дивіденди: виплата та отримання, облік та оподаткування
Морозовська Галина, експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування
o    Виплата дивідендів
    Рішення про виплату дивідендів. Яку суму прибутку можна спрямувати на дивіденди. Строки та порядок прийняття рішення про виплату дивідендів. Оформлення рішення. Як часто можна нараховувати (щокварталу чи раз на рік)?
Як розраховують розмір виплат кожному із засновників? Форми виплати (товарами, коштами, зарахуванням тощо). Готівкові обмеження. Строк позовної давності за дивідендами.
Коли не можна виплачувати дивіденди. Які заборони передбачені законодавством. Якщо був збиток – чи можна виплачувати дивіденди? Чи можна нарахувати дивіденди за минулі роки? Чи можна виплачувати дивіденди, якщо засновник не повністю вніс свою частку в статутний капітал? Чи можна нарахувати дивіденди не усім засновникам?
Чи може товариство не виплачувати дивіденди якщо є прибуток?
    Дивіденди фізособам: оподаткування та облік. Які ставки ПДФО діють для дивідендів? Чи залежать вони від системи оподаткування емітента. Коли ставка ПДФО 5%, коли 9%, а коли 18%? Чи є особливості для платників єдиного податку за спецставкою 2%? Нарахування дивідендів в одному періоді, виплата – в іншому: особливості відображення.
    Бухгалтерський облік нарахування дивідендів та їх виплати. У якому періоді відображати – нарахування, виплати чи року, за який приймається рішення про розподіл прибутку? Нарахування дивідендів – це подія після дати балансу і як її розкривати у фінзвітності?
    Дивіденди і авансовий внесок з податку на прибуток. Хто та коли його сплачує? Правила обчислення. Як відобразити в декларації з прибутку? Чи заповнювати додаток АВ, якщо дивіденди виплачували лише фізособам? Коли дивідендний авансовий внесок зменшує податок на прибуток до сплати? Чи треба єдинникам сплачувати авансовий внесок при виплаті дивідендів? Відповідальність за несплату авансового внеску. Наслідки не заповнення додатка АВ.
Чи зменшує сума прибутку, спрямована на виплату дивідендів, базу оподаткування податком на прибуток? Чи є різниці з податку на прибуток?
    Реінвестиція дивідендів. Чи може один із засновників залишити свої дивіденди, а іншому вони будуть виплачені? Податкові наслідки: чи буде ПДФО, військовий збір, авансовий внесок, податок на репатріацію? На які цілі можна спрямувати прибуток підприємства?
    Дивіденди нерезидентам. Бухоблікові правила, курсові різниці. Інвалютні особливості. Чи є обмеження в сумі? Застосування міжнародних договорів для уникнення подвійного оподаткування.
    Конструктивні (прирівняні) дивіденди – що це таке? В яких випадках вони загрожують. Податкові наслідки за конструктивними дивідендами.
o    Отримання дивідендів
    Отримання дивідендів: облік. У якому періоді визнавати дохід за дивідендами, нарахованими на користь підприємства. Дивіденди від асоційованих, дочірніх підприємств – як відобразити в обліку/чи виникає дохід?
    Різниця з податку на прибуток за дивідендами, нарахованими на користь підприємства. За якими дивідендами можна застосувати зменшувальну різницю. Чи застосовувати різницю, якщо облік ведуть за методом участі в капіталі? Роз’яснення контролюючих органів. Нюанси отримання дивідендів від нерезидентів.
•    Нарахування і виплата дивідендів у програмах для автоматизації бізнесу
Хорошун Катерина, методист ІТС
Увага! Для перегляду онлайн-семінару "Лекторій" попередня реєстрація на сайті www.unionba.com.ua обов'язкова!Все новини